Interneta-cilvēks

27 februāris, 2008

Win vs. Mac vs. Linux (saprotamā(latviskā) versija)

Filed under: Dīvainie ieZemieši,Izrakteņi,Pārdomas — Jēzus @ 10:29 am

Brīdinu!

Šis raksts nebūs objektīvs un tas neuskaitīs precīzus tehniskus elementus valodā ko saprot tikai cilvēki ar ļoti bieziem briļļu stikliem. Šī būs tikai eseja par novērojumiem un pārdomas. Mans viedoklis par šo situāciju..

Tātad visi ir dzirdējuši šos 3 vārdus. Puse no visiem ir redzējuši vismaz 2 no šiem darbībā. un aptuveni puse no tās puses, ir darbojušies vismaz ar 2 no šiem. Un tad ir pavisam daži cilvēki, kas ir darbojušies ar visiem. Pārējiem vienkārši ir vienalga, jo viņi domā ka internets ir draugiem.lv

Background

Tā nezinātajiem viena rindkopa. Windows ir tas ar ko jūs visticamāk darbojaties. Tā štelle, kur ir my computer, start utml. Mac os ir Īpaši Makintošiem veidota ‘Galvenā programma’, kuru ‘It kā’ nav iespējams darbināt uz parasta datora, tikai uz datoriem ar ābolīti virsū. Un Linux… tas ir parastajiem datoriem (Lasi: bez ābolīša), tikai bez maxas un to veido nevis viens uzņēmums bet miljoniem cilvēku apkārt pasaulei.

Turpinam.. Pilns ir internets (un es nedomāju dr.lv) ar bildēm un video kā šo sistēmu lietotaji noliek viens otru. Kad garš laiks, var paskatīties, pasmieties…
http://tv.truenuff.com/mac/

Mans viedoklis:

Manuprāt var reklamēt savu platformu cik vien ir spēka, taču katram cilvēkam vajadzētu izvēlēties to, kas viņam ir ērtāks. Nav un NEKAD NEBŪS viena vienota OS (operētājsistēma – ‘Galvenā programma’) visiem datoriem pasaulē un visiem mērķiem. TAS NAV IESPĒJAMS! Jo pat ja OS veido miljoniem cilvēku visa pasaulē, un it īpaši ja to veido miljoniem cilvēku visā pasaulē, nevienu softu nevar izveidot tik universālu + tie kas uz to visu pelna, to nekad nepieļaus..

Katram sava vieta

pcmaclinux.jpgJa jums ir mājas dators un nesapratāt vismaz pusi, no augtāk raxtītā – izmantojiet MAC os. Ak jā, jums jānopērk dators ar ābolīti virsū (attiecīgi par ābolīti ir jāpiemaksā papildus aptuveni vēl viena datora cena)! Ja jūs sapratās vismaz pusi no augtāk rakstītā, palieciet pie Windows, ja sapratāt visu, varat mēģināt uzinstalēt Linux.

Mac ir kā kalkulators pret datoriem. Kāpēc? Redziet, ja nav iespēju, nav problēmu. Mac izmanto 2 veidu cilveki – snobi, kas izmanto mac jo tas ir nāvīgi kruti, un visiem dizaineriem jaizmanto mac, citādāk neskaitīt to par dizaineru, un cilvēki, kas grib vienkārši atvērt datoru un strādāt. Aizmirstiet par mistiskiem uzstādijumiem un 200 ikonām kontrolpanelī. Aizmirstiet par kontrolpaneli. Atver un strādā. Ja tas ir viss, ko gribi no datora, lūdzu, Ābolīc ir priekš tevis.

Windows ir izplatīts un labākais kas ir pieejams uz datoriem (bez ābolīša). Ja cilvēki ir apvienojušies uzņēmumā un ir spējīgi uztaisīt vienkārši ērtu programmu VISIEM datoriem, kas pat darbojas, esmu ar mieru par šo produktu arī samaksāt. Tiek algoti speciālisti visās jomās lai pie jums nogādātu šo produktu un lai tas jums darbotos, neskatoties uz datora specifikācijām. Skaļas ovācijas naudas plēsējiem (pārdomām: ja domājat ka Microsoft plēš milzīgas summas par savu sūda produktu, ābolīc plēš vēl vairāk, lai piespiestu jūs nopirkt ne tikai viņu OS, bet arī viņu datoru, kura tehniskie parametri, patiesība ir tādi paši kā ‘parastajiem’ datoriem).

Linux kā vienkārša mājas datora OS ir izgāšanās. Bezmaxas nebūt nenozīmē labāko. Jā to veido miljoniem cilvēku, taču, vai starp šiem miljoniem ir saskaņa un vai kreisā roka zin ko dara labā? Caurums tur, caurums vēl kaut kur. Serveriem? Runā ka esot drošāks. Taču ja visiem cilvēkiem ir pieeja OS kodam, tad jebkurš hakeris var izpētīt caurumus drošības sistēmā un staigāt apkārt pa tīmekli gāzdams serverus vienu pēc otra. Katrā ziņā Linux izmanto cilveki, kam ir vēlme kļūt par slaveniem un nenotveramiem hakeriem. Atveram termināli, izslēdzam video x draiveri, atslēdzam visu grafisko interfeisu, lai vienkārši uzinstalētu video kartes draiverus. Ja jums tas liekas šausminoši aizraujoši un ērti – Linux ir priekš jums.

Kas ir ar to MAC vs WIN anyway?

mac_vs_pc.jpgJa mēs izmetam no cīņas Linuxu nevis āboli? Linux ir bezmaxas experiments, kas tā īsti nemaz neskaitās nopietns OS. Ja gribi kvalitāti maxā algu cilvēkiem, kas par tavām ērtībām ir parūpejušies ar smagu darbu un negulētam naktīm!

Biežākie kliedzieni – MAC viss darbojas, nav gļuku, nav vīrusu! Windows ir mēsls, vīrusi utml..

Pirmām kārtām arī uz MAC ir vīrusi un gļuki. NAV ideālās programmas reālā dzīvē, kā vienīgi programmētāju mītos un leģendās. Otrām kārtām, mac darbojas stabilāk, jo viņiem ir konkrēti noteiktas specifiskas datora daļas, un tev NAV iespēja izmantot citas datora daļas, kā tās kuras pārdod viņi paši zem ābolīša zīmes. Turpretī Windows`am ir jāpacieš neskaitamu miljonu dažādas datora detaļas un jāspēj darboties uz jebkā. Uzlieciet MAC os uz ‘parasta datora’ un tad paskatieties cik gļukains ir MAC

Trešām kārtām nav iespēju, nav gļuku. MAC os ir pamatīgi apgraizītas iespējas. Jums nav vienkārši normālos apstākļos pieejas visām tām opcijām, kādas ir iekš Windows OS. Rezultātā, programmētajiem vieglāk ir uztaisīt 3 iespējas bez kļūdām nekā 10 – pavisam vienkārša loģika.

Rezumē

Izmanto ko gribi. Neuzspiedīšu savu viedokli, lai gan ir skaidri redzams, ka atbalstu Windowsu. Tikai nākamreiz forumos un uz ēku sienām pirms raksti cik viens ir slikts vai tavs labs, pamēģini iedomāties 10 labas un sliktas lietas par savu os, un to os kuru gribi nolikt. Redzēsi, ka nekas nav ideāls. Viss pārējais ir gaumes lieta…

20 komentāri »

 1. Autoram acīmredzami ir viedoklis. Bet tas arī viss.

  Komentārs no cu — 27 februāris, 2008 @ 11:10 am | Atbildēt

 2. *”Ak jā, jums jānopērk dators ar ābolīti virsū (attiecīgi par ābolīti ir jāpiemaksā papildus aptuveni vēl viena datora cena)!” – Buļļa kakas. Datoru cenas ir diezgan līdzvērtīgas. Nu ok Mac būs dārgāks, bet nejau 2x!
  *”Mac ir kā kalkulators pret datoriem. Kāpēc? Redziet, ja nav iespēju, nav problēmu.” – pilnīgs bullshits! Uz Mac ir vismaz tādas pašas iespējas nekā uz Windows, ja ne pat lielākas. MACu patiešām atver un strādā, viss darbijas, ļoti viegli (intuitīvi) saprotams un pamatkonfigurācijas lietas ur ;loti vienkāršas
  *”Aizmirstiet par mistiskiem uzstādijumiem un 200 ikonām kontrolpanelī. Aizmirstiet par kontrolpaneli.” – muļķības – ‘kontrolpanelis’ ir un ir ar vairāk ikonām nekā Windowsam.
  *Cenu salīdzinājums ir pilnīgi garām.

  Komentārs no cipis — 27 februāris, 2008 @ 11:12 am | Atbildēt

 3. neizvēlējos macbook tā sliktā konfigurācijas dēļ. Plus ir dzirdētas visādas sūdzības, ka mac ir nedaudz bremzīgs pie pamatīga darba 🙂

  Komentārs no Māris — 27 februāris, 2008 @ 11:15 am | Atbildēt

 4. Un tad vēl ir *BSD, kas valda pār visu.

  Komentārs no Sandis — 27 februāris, 2008 @ 11:19 am | Atbildēt

 5. >>>neizvēlējos macbook tā sliktā konfigurācijas dēļ. Plus ir dzirdētas visādas sūdzības, ka mac ir nedaudz bremzīgs pie pamatīga darba 🙂

  Tas tāpēc, ka viņiem nav ventilatoru, kas dzesētu pārkarsušās daļas. 🙂 Baterijas laiks varbū ietaupās, bet ko darīt ja cilvēks strādā nemitīgi pieslēdzies pie strāvas?

  >> *Cenu salīdzinājums ir pilnīgi garām.

  PC – core 2 duo e6000 ar 2.6ghz, 2gb rams, 400gb hdd, GF 8800GTS – ap 600 – 700ls
  MAC – līdzvērtīgs (par GF8800 var tikai sapņot) – 2000ls un uz augšu..

  Komentārs no matiss — 27 februāris, 2008 @ 11:28 am | Atbildēt

 6. iMAC: Core 2 Duo, 4GB RAM, 500GB cietnis, DVD/DVDRW, ATI Radeon HD 2600 PRO 256MB, OS X Leopard (Z0E4002J0)
  http://www.aboluveikals.lv/index.php?zoomid=760&menuid=809

  ..un neaizmirstam pie Windows cenas pierēķināt 1k ls par softiem, kuri MACam jau nāk komplektā 😉

  Komentārs no cipis — 27 februāris, 2008 @ 11:33 am | Atbildēt

 7. ..un vēl pie PC cenas pieliekam attiecīgas klases monitoru.

  Komentārs no cipis — 27 februāris, 2008 @ 11:42 am | Atbildēt

 8. >> Windows cenas pierēķināt 1k ls par softiem, kuri MACam jau nāk komplektā

  Numm dārgākie softi windai kas vajadzīgi kādam ir – photoshop, 3d max studio, illustator. Parādi man to MAC kuram tas nāk komplektā 😀 Viss pārējais ir dabūjams bez maxas un pietiekami kvalitatīvs..

  Komentārs no matiss — 27 februāris, 2008 @ 11:42 am | Atbildēt

 9. No kurienies nākusi salīdzinošajā bildītē minētā informācija par iMac ar cenu 3999$?
  Dārgākais maksā 2249$ (ja norādām cenas dolāros ASV).
  via http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&node=home/desktop/imac

  Komentārs no purvainais — 27 februāris, 2008 @ 11:56 am | Atbildēt

 10. Jebkuram MAC nāk līdz iPhoto, Garage Band (mūzikas veidošanai), iMovie (kurš pamatīgi ieliek windows movie maker) utt, protams, tas nav Photoshops vai Premiere, bet, piemēram, Windozim vispār bilžu apstrādes tūlis nav “by default”. Un nav MACam jāčakarējas ar n-to softu vilkšanu, lai varētu pilnvērtīgi strādāt – viss ir vienā sistēmā.
  Protams, ka MAC ir dārgāks, vienkārši norādu, ka, ja saliek līdzvērtīgas lietas, tad tā cena vairs nav 2x lielāka. Tikai izlasot rakstu liekas, ka Apple nav sajēgas no cenām un ka tās ir griestos. Tas tā nav.
  Man nav nekas ne pret MAC ne PC – lietoju abus un priecājos.
  Ja saņemšos, varbūt pat uztaisīšu detalizētāku izklāstu par default komplektu kas kuram ir (software/hardware), lai ir reāli skaitļi.

  Komentārs no cipis — 27 februāris, 2008 @ 12:03 pm | Atbildēt

 11. 1) iphoto , imovie un kas tur vēl nav ne tuvu pielīdzināms adobes produkcijas. Tie ir tādi paši bezmaxas softi kādi pieejami uz Windu vai Linux (aceramies ka ir arī trešais 😀 )
  2)Runājot par līdzvērtīgām lietām un dažādām cenām ņem vērā, ka pa to naudu izvēloties PC detaļas, var iegādāties daudz jaudīgakas nekā tās kas ir iekš MAC. Tā ka ja liekam iekšā mac līdzvērtīgas detaļas, cenas vēl pazeminās..
  3) >> Tikai izlasot rakstu liekas, ka Apple nav sajēgas no cenām un ka tās ir griestos. Tas tā nav.
  Tikai lasot raxtu acīmredzot esi pieķēries tieši šim punktam. Tur bija vēl šis tas minēts.

  Bet nu kā jau minēju , tas viss ir un paliek gaumes jautājums. Kas vēlas maxāt vairāk tas lai maksā, kas vēlas cīnīties ar kodēšanu, lai cīnās, kam ir galīgi vienalga, lai ņem pirmo kas pie rokas. Tāpēc negribu lai izvēršas kārtējā diskusija – mans os ir kruts, tavējais sūds… 10 labas un 10 sliktas lietas..

  Komentārs no matiss — 27 februāris, 2008 @ 12:10 pm | Atbildēt

 12. Iesaku ieskatīties you tube, kaut piemēram, macbook problems, redzēsiet kā tie strādā.

  Komentārs no Mfz — 27 februāris, 2008 @ 6:16 pm | Atbildēt

 13. Kāds tev fleims tajā tekstā. Izskatās, kad Tu vispār neesi linux lietojis un/vai nesaproti šī softa vērtību. Un redzams, kad tu nesaproti vispār mūsdienu operētājsistēmu attīstības kustību. Ok tas viss ir IMHO, bet jebkurā gadījumā tas ir viedoklis.

  Komentārs no zaagjis — 28 februāris, 2008 @ 12:14 am | Atbildēt

 14. Interesants raksts, paldies!Ja radīsies nepieciešamība kādam ieskaidrot, ka bez Windows eksistē arī citas OS, iedošu šo linku.

  Komentārs no Džūle — 28 februāris, 2008 @ 1:52 am | Atbildēt

 15. Eu, a kur viedoklis no īsta Apple lietotāja Archija? Vai ta tiešām čalis šito nav pamanījis? 😉

  Heh, manas domas par šito visu? Pārejam uz Linux Ubuntu vai Kubuntu – kas nu kuram sirdij tuvāks! 🙂

  Starp citu, jā – te daži video:

  Tas tā- iedvesmai 🙂

  Komentārs no Krist2ps — 28 februāris, 2008 @ 7:42 am | Atbildēt

 16. Piebilde: Heh, nezinu kā būs ar visām emulatoru 3D engine iespējām, bet lieta laba 🙂 Lai gan ir dzirdēts, ka virtuāli tur ne tikai tādu vien grafiku var dzenāt 🙂

  Komentārs no Krist2ps — 28 februāris, 2008 @ 7:44 am | Atbildēt

 17. Esmu kādu laiku darbojies ar Suse pēdejo no linux. Num lai gan pāris vizualie efekti protams ir skaisti, taču tas ne-pat-mazliet neko neliecina par ērtumu lietotajam. OS vienalga ir domāts advancētām galvām. Un es labak izvēlos OS kas ir domāta cilvēkiem, un ar kuru ir ērti strādāt.

  Komentārs no matiss — 28 februāris, 2008 @ 11:24 am | Atbildēt

 18. Te būtu daudz ko teikt. Bet izskatās, ka īsti jēgas nav. Šķiet, ka rakstītājs nav tā īsti sēdējis ne pie osx, ne linux, kur nu vēl kādu serveri pats savām rokām sainstalējis un uzturējis. Vadās tikai pēc dzirdētas informācijas. Es negribu celt debesīs linuku vai osx, kā arī ne nolikt windu – katram savas vajadzības, katrs var izvēlēties, kas labāk tīk. Bet gudri nodirst to, ko nepazīsti… ne par ko labu neliecina.

  Komentārs no Edijs — 6 marts, 2008 @ 3:08 pm | Atbildēt

 19. Autor, man tevis žēl.
  Tu dzīvo stereotipos un neko nejēdz (pat izmantot Google lai pārbaudītu savus no gaisa sagrābstītos murgus)..

  Komentārs no weedy — 5 decembr, 2008 @ 8:30 am | Atbildēt

  • Cik indivīdu tik viedokļu. Mums vajadzēja apmēram stunda lai uzgriestu melkosoftu, maks sekoja nākamais un tomēr vis grūtāk gāja ar linux. Njā windows tomēr ir vismazāk aizsargātais.

   Komentārs no Rock — 25 februāris, 2012 @ 11:27 pm | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: