Interneta-cilvēks

25 janvāris, 2008

Anti Anti-win.XP aizliegšanas akcija

Filed under: Dīvainie ieZemieši,Izrakteņi,Jaunumi,Pārdomas — Jēzus @ 12:23 pm

Šodien uzdūros rakstam, kas vienkārši nespēja atstat vienaldzīgu. Tad tagad Microsoft esot nolēmuši ka līdz ar 2008. gada 30. Jūniju laikam, beigs pārdot Windows XP operētājsistēmu. Tādēlj internetā ir aizsākusies vesela kustība, kas ir stipri pret šo rīcību no Microsoft puses.

Atzīšos savā liekulībā – vēl pirms mēneša aptuveni domāju, kam man to putnu (Windows Vista), ja man ir XP un viss darbojas taču. Tagad manas domas ir riņķī apkārt pa 180 grādiem tikai pēc 1 nedēljas vistas lietošanas.

Jāsāk ar atsauksmēm par Microsoft pēdējā laika skaljāko parādību. Nu jau 1 nedēljas un 1 dienas lietošanas laikā NE REIZI Vista nav nokārusies, partraukusi kadas progas darbību, izmetusi neizskaidrojamas izcelsmes kljūdu un tā tālāk..
Ir simtiem un tūkstošiem cilveku, kas nemitīgi uzsver, ka mums nav nepieciešams jauns skins par vajprātā lielu naudu ja uz XP mums viss iet. Tagad es skaidri zinu, ka tā saka cilvēki, kas Vistu nav lietojuši. Varbūt 1x pabīdijuši peli pa ekrānu labakaja gadijumā. Vista ir kas daudz vairāk.

Stabilitāte, ērtums, un tikai kaut kur tālāk, protams arī izskatās labāk. Ar ērtumu te ir ta problēma, ka Vistā rīki ir izvietoti nedaudz savādāk ka XP, taču jau pēc nelielas pierašanas aptver, ka šāds izkārtojums ir ērtaks un intuitīvāks. Lietas vista ir nevis izmētatas, bet gan sakārtotas beidzot. Stabilitāte ir neticami laba priekš Windows OS. Tagad apsēzoties pie XP , manī tas izraisa akūtu riebumu pret datoriem vispār. 10 minūšu laikā izdevās 3x nokārt datoru vienkārši palaižot MS Outlook..

Tagad par akciju.. Dīvainie IEzemieši domā ka viņu XP ir augstākais attīstības punkts un neko vairāk viņiem nevajag. Cilvēki spītīgi turas pretī progresam, jo viņi pašlaik jūtas drošī, bet par Vistu viņi neko daudz nezin, izņemot cenu. Tāpēc viņuprāt viņu demokrātiskās pasaules cilvēktiesības tiek pamatīgi ierobežotas, jo microsoft atsakās turpināt kopēt arvien jaunus CD ar 7 (!!!) gadus vecu Operētājsistēmu.

Manuprāt, šī akcija ir pilnīgi nepamatots un izcili muljķīgs gājiens no cilvēku puses, kas nespēj pieņemt pārmaiņas un nevēlas uzlabot savu dzīves līmeni uz bailju rēķina no vēl nezināmas OS ka arī aiz slinkuma apgūt jauno.

Katrā ziņā cilveki, kas spītīgi turēsies pie XP līdz sirmam vecumam, lai sapērk kaudzi ar diskiem jau tagad. Un galu galā, ja XP viņiem ir tik tuvs un viņi to NOTIEIKTI izmanto, tad kāda kurmja pēc viņi plāno pirkt vēl XP diskus?

Es paredzu šai kustībai izgāšanos ar lielu blīkšķi. Vai vienkārši tas nav pārak nopietni un cilvēki kas to aizsāka cenšas tikai noreklamēties, bet pasaule vienmēr būs melnais tūkstotis cilvēku, kas tikai bljaus pūlim līdz bljaušanas pēc…

..paldies dievam, bet pārak daudzu cilveku asiņu izliešanas pārgajām uz PAL sistēmu TV… 😀 ..nez ka būs ar digitālo…

15 komentāri »

 1. haa haa!!!
  loshi tak tie cilveeki!!!
  cilveek svispaar ira liels stulbs dzivniek ska svienmeer chiikst un piikst par suudiem kautkadiem, vis sir slikti viss ir stulbi, jeebal, nav variantu!!!
  muljkjie dzivnieki tak neviens no tiem kas tur slavee to Xp error ediiciju nav ne redzeejushi dziive ne taustiijushi VISTU!!!
  vinji vnk nezinkas ir dziive bez iksdienishkja akaarteejaa errora, vinjiem vnk ta air ikdiena, kad izlec tizlu skanju stulbs lodzinjsh ar krustu stuurii kur katrs otrasi vaards ira error, mistake, cancel, vai kask liidziigs, un vienmeer no 3 iespeejamajam pogam stradaa tiaki 1, re pat erroraa ir erors un viss nestradaa!!!
  es par VISTU arii lietoju nedelju un vnk slapinu vinjas priekshaaa, BILL ta atureet labaiiss VISTAAAAA

  Komentārs no noproblemo41 — 25 janvāris, 2008 @ 12:35 pm | Atbildēt

 2. A AOE2 ta neiet. 😀
  Viena lieta, kas man nepatīk Vistā (un XP), notiek cīņa ar sekām nevis cēloņiem.

  Komentārs no Kubiksovs — 25 janvāris, 2008 @ 12:37 pm | Atbildēt

 3. AOE2 iet, ja videokarte darbojas uz direct x9 nevis 10. manuprāt directDraw trūkums dx10 ir nevis paviršības kljūda, bet gan atšķirīgā DX10 arhitektūra attiecība pret dx9 🙂

  nu runājot par cēloņiem un sekām, tā problēma ir raksturīga VISIEM OS. Problēmas nav tur kur nav cilvēki, datori, un viss ir ellīgi vienkāršs. Ja nav iespēju, nav problēmu.

  Komentārs no matiss — 25 janvāris, 2008 @ 12:51 pm | Atbildēt

 4. Neesmu ne pret, ne par Vistu. Bet žēl, ka pārtrauks XP pārdošanu.
  Tā kā man ir svarīgi resursi, ko OS noēd, tad XP šajā gadījumā noēd krietni vien mazāk nekā Putniņš. Reāli (rupji ņemot) no 2GB operatīvās atmiņas paliek pāri 1gb…. :/ Pirkt vēl operatīvo kompim klāt dēļ kāda rijīga dzīvnieciņa vēl netaisos. XP apmierina manas vajadzība un kapēc tad man pārtiet uz ko citu?

  Komentārs no Toms — 25 janvāris, 2008 @ 1:17 pm | Atbildēt

 5. Nu ja tu lieto XP un tevi tas pilnībā apmierina ir ok. Bet ko tev mainītu tas, ka beidz pārdod XP, ja tev uz PC jau viņš ir?
  2) jebkurā OS ir kaudze ar iespējām ko var atslēgt un arī vistu ir iespējams pārtaisīt par XP gan pēc izskata gan pēc prasībām, vnk izvēloties xp tēmu 🙂
  Un tik briesmīga viņa nav ka noēd 1gb ramu. ar 512 Vista darbojas bez problēmām jau..

  Komentārs no matiss — 25 janvāris, 2008 @ 1:29 pm | Atbildēt

 6. Taada sajuuta ka paartrauktu razhot kautko taadu ko razhoja tiaki pardesmit eksemplaaros un visi nepaspeeja iegaadaateis!!! taapt jau visi ir sazagushi sev tik cik vajag! Pietiek tak visiem ir savs XP, tas ka vinju tru tirgos tas tak nenoziime ka es veel sapirkshu kaudi untureeshu skapii janu kaadreiz noder jaaaa

  Komentārs no noproblemo41 — 25 janvāris, 2008 @ 1:48 pm | Atbildēt

 7. Lai jau pārtrauc pārdot. Galvenais lai jauno programmu veidotāji nepārtrauc supportēt XP. XP ir pilns internets. Es arī esmu pret vistualizāciju, jo tas mani spiestu izdot naudu par to, kas man nav vajadzīgs, bet pārdošanas izbeigšana vien jau manas intereses neaizskar. Būtībā pareizi vien ir.

  Komentārs no Salavecis — 25 janvāris, 2008 @ 2:01 pm | Atbildēt

 8. MAn arī Vista nepatīk… nekā tāda baigi jaunā tur nav, bet kompis jāapgreido… varētu izlaist kādu versiju Windows XP light…. tas pats XF, tikai notjūnēts lai strādātu ātrāk un mazāk resursiem.

  Komentārs no Vigants — 25 janvāris, 2008 @ 2:36 pm | Atbildēt

 9. Diivaini skan lai stradaa atraak un rijmazaak resursu, galiig neloogjiski, taapat ka aman ir ljoti jaudiiga un aatra mashiina un teeree ljoti maz degvielas (4L uz 100km) nu padomaajiet tak cik tas ira loogjiski DOU!!!
  Nezinu cik gan lielu naudu jaaizdod lai ietu vista? Vistai jau neko tadu nevajag, tas ka diezgan daudz kur tiek paarspiileets ar viesm tur nezinu kadiem uuber cipariem ir nedau neudz stulbi, vista nav kkads tur CRYSIS kam vajag visu no augstakajiem plauktiem!!!
  Un tie kas saka ka neko tadu tur nesaskata vis ticamaak:
  1-ar vistu saskaarsusheis augstakasi 10 minuutes
  2-ta visat ar ko saksaaras vis ticamak bija kkur nokachaata un ar kkadu debiili greizu kreku palaista (lielaaka kljuuda)
  3-ir tiaki dzirdeejushi kkadas nebuut pargudras runas no tadiem pasheim XP miiljiem u.t.t.
  es jaununez, cilveekam ir ta ka pie laba aatri pierod, es arii biju dabuujsi ietesteet vistu kadu labu laiku atpakalj ar kkadu nesakariigu tur versiju biju sadabuujsi palaist bij probleemas utt, visadi gjuki, saakuma liaks blje suuds utt ka aju juus tagt domajat, bet tagat sit manikaut ar slapju kakji uz XP nepaarieshu nahrenizeet visu kas sasitiits ar XP, nervus tikai eed

  Komentārs no noproblemo41 — 25 janvāris, 2008 @ 4:15 pm | Atbildēt

 10. Tad laikam uz MacOSX jāiet… Vismaz strādā ātrāk un negļuko… Žēl vienīgi kompis jāmaina tad, jo uz esošā palaist ir galvassāpes.

  Komentārs no Vigants — 25 janvāris, 2008 @ 4:31 pm | Atbildēt

 11. Sen nebiju dzirdēji prātīgu viedokli par šo jautājumu – būt vai nebūt XP! Un pilnībā piekrītu autoram. Te vēl jāpiezīmē tas fakts (patiesībā pat fenomenālais) – ieradumam ir liels spēks! Un tie , kas pie XP ir pieraduši – nevēlās neko mainīt, jo viņi nesaprot, kā rīkoties ar Vista un liela daļa cilvēku baidās ko mainīt. To pat varētu saukt par psiholoģisku traumu. Tāpat – šie lielie brēcēji Vista neiet, vistā nekas nestrādā utt. Viss iet. Un viss ir ok. Ja runā par linux`istiem, tad viņus vispār nav vērts pieminēt šajā jautājumā – ne viņi lietoja XP, ne viņiem vista`s vajag 🙂

  Komentārs no guntisdk — 25 janvāris, 2008 @ 4:34 pm | Atbildēt

 12. makintosh cik esmu es iztaustiijis arii nav nekaads dievs, viss ko tu ieguusti ir macinjsh tuksh vairak neko, ja nu vieniigi veselu baru ar faniem kuriem arii ir macinjsh tuksh un tad nu juus visi baraa seezh un domaa nafig panjeemu shito s..du, nav tak nekaada jeega, un kameer juus tur bara fanosiet tikmeer kaiminju janka ar savu putnu (VISTAAA) briivi kapaas visu ko veelesies, gan kaa cilveeks spees stradaat ar jebkuru programmu kas ir naakusi pasaulee gan varees normalai izklaideteis ar speelem jo tas arii nebuusu nekada probleema, bet makisti varees kopiigi uz mainjam iekapaat mario vai veel kadu super kraasianu geimu kas rada galvas saapes no nesaprotamas krasu njirbonjas!!!

  Komentārs no noproblemo41 — 25 janvāris, 2008 @ 4:41 pm | Atbildēt

 13. par mac vs pc ir cits stāts un būs jāraxta cits raksts! 😀
  bet lielie bljāvēji, ka vista nekam neder, jo redz jūsu krakotā versija nedavilka kaut ko vai, jo jūsu 10 gadus vecai pc XP velk tik ar smagām nopūtām, lūdzams lai nebojā iespaidu par produktu cilvēkiem, kas vēl tikai domā uz ko iet.. Lai varētu spriests ir jaizmeģina..

  Komentārs no matiss — 25 janvāris, 2008 @ 5:09 pm | Atbildēt

 14. Dajoš DOS`a laikus atpakaļ! Norton commander – mēs tevi pielūdzam!

  Komentārs no guntisdk — 25 janvāris, 2008 @ 6:42 pm | Atbildēt

 15. Nu jāsaka interesanta lasāmviela. Pašam ir vista laukos ne Rīgā un jāsaka gan ka savādāk ir, bet ir padomāts par visu viss itkā pats no sevis notiek, nav kā XP viss pašam jādara. Un tie kas saka ka rij daudz jā uz 500 velk, bet nu ja pērc jaunu programmu tad likt vecā kompīkādēļ? Nopērc jaunu kompi un viss vienkārši ideāli. Nekādu gļuku, nekādu aizliegumu.
  Bet par XP nu arī nav problēmu ir šad tad erori, bet jāzina ko var darīt, darot stulbas lietas protams erori erori utt.
  P.S. skatieties uz savām kļūdām pirmām, tad uz OS, iespējams paši vainīgi

  Komentārs no Mārtiņš — 5 februāris, 2008 @ 8:30 pm | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: