Interneta-cilvēks

11 decembr, 2007

Pokemoni uz planētas Zeme – dīvaini dzīvnieki

Filed under: Dīvainie ieZemieši — Jēzus @ 11:39 am

Japāņu iztēle attiecībā pret dīvainām radībām, ko var ierullēt plaukstas lieluma plastmasas bumbās, vienmēr ir bijusi eiropiešiem mazliet amizanta un nesaprotama. Bet nu jau sāk likties, ka Japāņi to visu nemaz ar tik ļoti nav izdomājuši. Vai jūs domājat, ka zinat visus dzīvniekus, kas mīt uz vienas planētas ar mums. Es te nerunāju par suņiem, polārlāčiem un stirnām. Zemāk uzskaitijums ar patiešām dīvainām, bet pavisam reālām dzīvām radībām, kas mīt kopā ar mums uz šīs zaļās planētas.

aye.jpg Labi atzīšos, ka īsti pat nezinu kā lai šito nosauc. 😀 Čupakabras miniatūra, sikspārņlācis vai žurksuns. Katrā ziņā angliski rakstās – Aye-Aye (aje-aje (Daubentonia madagascariensis)). Gudri cilvēki apgalvo, ka esot radniecīga dvēsele madagaskaras lemūriem. Skaitās pasaulē lielākais nakts primāts.Pēc profesijas kolēģis dzenim. Slavens ar dīvaino barības iegūšanas metodi (tā pat kā dzenis). Tātad dzīvnieciņš naktī sēž pie koka un klauvē pa mizu, iztaisa mizā caurumu un ar savu netipiski garo, vidējo pirkstu no iekšpuses izķeksē kāpurus. Attiecīgas nepiedienīgas zīmes viņam noteikti padotos ļoti izsmalcinātas.
(Ayemons)

blobfish.jpg

Nākamais frīks sarakstā ir šis glumeklis. Saucas lāseszivs (Psychrolutes marcidus). pieņemu, ka tas ir dīvainās formas dēļ. Šo radību var sastapt dzīļi dziļi okeānā gar Austrālijas un Tasmānijas krastiem. Tā kā tam ir grūti piekļūt, nav pārāk bieži sastapts. Šīs zivis mīt dziļumā, kas vairākus dučus reižu pārsniedz akvalangistu dziļuma limitu. Tās ķermenis galvenokārt ir želejveida, un daudz vieglāks par ūdens masu. Šī īpatnība ļauj zivij peldēt gar okeāna pašu apakšu nepatērējot nekādu enerģiju peldēšanai. Tam muskuļu trūkums netraucē, jo tas apēd visu, kas peld tam garām. (Lāšmons)

dumbo_octopus.jpg

Nākamais dzīvnieks jau patiešām ir kā izkāpis no anime multenēm.Vārdā – dambo astoņkājis. (Grimpoteuthis). Tā saucas galvenokārt dēļ ausveidīgajiem izaugumiem uz galvas, kas patiesībā nebūt nav ausis, bet gan parasta rumpja daļa dīvainā formā. Šie dzīvnieciņi arī mīt ļoti lielos okeāna dziļumos un viena no visretāk sastopamajām astoņkāju sugām. Ticiet vai nē, tas tomēr ir astoņkājis. tie mazie strupie puļķīši zem viņa rumpja ir astoņi gabali un saucas taustekļi.

(Dambomons)

shoebill.jpg Nākamais dzīvnieciņš ir putnveidīgs radījums, bet ne lidojošs. Ar visai nelāgu iesauku – Vaļu galva (Balaeniceps rex). Domājams to viņš ieguvis dīvainās galvas formas dēļ. Tas ir ļoti liels putns, radniecīgs stārķiem. Aptuveni 1.2 m augsts 5-6 kg smags un 2.33m liels spārnu platums. Tie mīt Austrum-Āfrikā, no Sudānas līdz Zambijai. Šis putns visai nesen tika pievienots ornitoloģijas sarakstiem , suga tika atklāta tikai 19. gadsimtā, kad tā ādas tika nogādātas Eiropā. Tomēr par putnu zināja gan Ēģiptieši, gan Arābi. Putna attēli ir atrodami Ēģiptiešu heroglifos, kur to sauc abu markub jeb – Kāds ar kurpi. (domājams ar kurpi galvas vietā).

(Kurpjmons)

axolotl.jpg

Šim nosaukums ir Aksolots jeb Ajolete (Ambystoma mexicanum). Viena no pazīstamākajām Meksikas līča salamandru sugām. Zinātnieki uzskata, ka šī suga nāk no pazemes ezera, kas atrodas zem Mehiko. Un tam ir maz sakara ar mutācijām piesārņojuma dēļ. Šos dzīvniekus bieži vien tur kā mājdzivniekus ASV, Japānā, Lielbritānijā. ..un pamazām atklājas pokemonu fenomena noslēpumi.

(Akemons)

tarsier.jpg Pieņemu, ka šī lūriķa eksistence jau ir diezgan labi zināma. Pēdējā laikā dzīvnieks ar nosaukumu – Tarsiers (Tarsius) – ir ieguvis lielu popularitāti un ir kļuvis par vienu no kulta dzīvniekiem dažādos reklāmu materiālos un izdevumos. Šis radījums ir primāts. Šie dzīvnieki pārtiek no insektiem, lecot tiem virsū. 😀 Viņiem ir ļoti garas kājas, smalki kauli un milzīgas acis. Visādi citādi ļoti parasti mērkaķēni, vienīgi vēl viena atšķirība viņu acīm. Lai gan viņi ir nakts dzīvnieki, viņiem ir netipiski mazas acu zīlītes. Ja nemaldos šādu te var aplūkot arī Latvijas ZOO.

(Tarmons)

komondor_dog.jpg Skatieties!Vai tas ir paklājs? Vai tā ir birste? Nē, tas ir suns. Ticiet vai nē, cilvēks nav pielicis savu roku, lai nomaskētu šo visādi citādi – mājas kranci. Tā birste viņam uz muguras ir 100% dabiska. Vai nēsat nekad domājuši no kā gatavo tās dredainās birstes, kas parasti nāk veikalos komplektā ar plastmasas spainīti un noskrūvējamu kātu? Komandoru šķirnes suņi.

(Komons)

3 komentāri »

  1. laabs 🙂

    Komentārs no sensenmans — 11 decembr, 2007 @ 12:11 pm | Atbildēt

  2. nu tu nu gan esi izpeetiijis:D

    Komentārs no ikreicberga — 11 decembr, 2007 @ 11:10 pm | Atbildēt

  3. Jāsaka ka zemūdens radības itkā vel esot ļoti daudz kuras nav atklātas, jo kā jau tas tika teikts, cilvēks nevar nonirt līdz galam ne ar akvolangu ne zemūdeni

    Komentārs no Mārtiņš — 5 februāris, 2008 @ 9:05 pm | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: