Interneta-cilvēks

27 novembr, 2007

Valī atrasta 19. gadsimta bumba

Filed under: Dīvainie ieZemieši — Jēzus @ 11:14 am

_43045447_whaleap.jpgZinātnieki atguvuši ieroča daļu no vaļa ķermeņa, kas acīmredzot ir peldējis jau Amerikas pilsoņu kara laikā. Objekts ir daļa no spridzekļa ar laika taimeri, kādus izgatavoja no 1879 līdz 1885. gadam. Zinātnieki apgalvo, ka ir grūti atrast vaļus, kas ir 100 gadus veci, taču šis pārniedz jau 2 simtus. Valis tika nogalināts pie aļaskas, to izdarija zvejnieki, izpildot savu nozvejas normu. Pētnieki apgalvo, ka valim uzbrukuši ap 1890. gadu.

Taču vēsturnieki apgalvo, ka tā laika vaļu mednieki neuzbruktu vaļu mazuļiem, tātad jau tajā laikā valis bijis diezgan liels. Šāds objekts vaļa plecā noteikti nav bijis ērts, taču dzīvnieks acīmredzot pie tā ir pieradis. Ieroča fragments bija iesprūdis vaļa pleca kaulā. Ierocis darbojies kā psridzeklis, kas pēc noteikta brītiņa uzsprādzis, nogalinot dzīvnieku, taču šis acīmredzot nav nostrādājis un pavadijis vaļa ķermenī vairāk kā 200 gadu.

Dzīvnieku vidū, šķiet ilgdzīvošana nav tik liels retums kā starp cilvēkiem. Tūkstošiem gadu veci koraļļu krūmi antarktīdā, pus tūkstošgadi seni gliemeži un gadsimtiem veci vaļi. Tie noteikti ir tikai ievērojamākie gadijumi. Vēl ir simtiem tādi, kas nav atklāti..

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: