Interneta-cilvēks

20 jūlija, 2007

Pirmā pierādītā paralēlā pasaule

Filed under: Pārdomas — Jēzus @ 12:53 pm

solutions_internet.jpgCilvēkus piesaistas mistiskas, nezināmas lietas. Vēl jo vairāk, viņi ir ziņkārīgi kā kaķi un noteikti gribētu iespraukties katrā no tām, ja vien atrastu veidu, kā! Nu vispār tāda iespēja pastāv. Starp mums nu jau kādu laiciņu ir zināma paralēlā pasaule, kas ir pavisam reāla un tajā var iespraukties jebkurš. Internets.

Par

Ko pēc jūsu domām būtu jāsatur paralēlai pasaulei? Dzīvību? AI, vīrusi, citi cilvēki visapkārt pasaulei. Internets tēlaini būtu attēlojams, kā otrais slānis, otrais stāvs pasaulei, kas kā neredzams palags pārklāts pāri tās virsmai un tajā var iekļūt caur jebkuru tīklam pieslēgtu datoru, PDA vai pat mobīlo telefonu. Kam vēl tur būtu jābūt? Darbībai? Strādājam, lasam ziņas, apmainamies ar informāciju visos iespējamajos veidos, pat veicam tik ļoti cilvēkam nepieciešamo sociālo kontaktu ar citiem indivīdiem, iepērkamies. Daram visu, lai dzīvotu. Izņemot gan ēšanu, gulēšanu un kakāšanu, kas vairāk ir piesaistes fiziskajam ķermenim un tā kā internetā nav obligāti nepieciešams fiziskais ķermenis, tad šīs nepieciešamības šeit neeksistē. Toties jums ir visas tiesības uz savu virtuālo ķermeni. Un tā uzturēšana visbiežāk izpaužas tieši naudas samaksāšanā par kādas mājaslapas izmantošanu vai mēneša maksa par kārtējo MMO spēli. Katrā ziņā jūs varat brīvi eksistēt šajā vidē arī bez alter-ego priekš šīs pasaules un vienkārši kā ēna slīdēt garām visam un vērot visus no malas, ja jums labāk patīk novērot 🙂

Iespējams fantāzijas par Matrix nemaz nav tik tālas, nejēdzīgas vai neticamas. Mēs saslēdzamies tīklā, lai komunicētu un dzīvotu citā pasaulē. It kā labākā pasaulē, jo to mēs bez fiziskas piepūles spējam mainīt ap sevi un citiem. Taču tā pat mēs uzturam datorus ar to, strādājot un maksājot par tiem. Un pat ar ķermeņa enerģiju, labojot, taisot un domājot par tiem. Varbūt vienīgi ne tik acīmredzamā formātā kā tas ir attēlots visiem zināmā Holivudas filmā.

Pret

Pasaule nav īsta, ja to nevar sataustīt. Pasaule neeksistē, ja tajā nav iespējams iekāpt fiziski un pamētāt akmeņus pa ūdens virsmu (izņemot pasaules, kurās nav ūdens). Pasaule nav apdzīvota, ja tajā nav pastāvīgu būtņu, kas eksistē neatkarīgi no ārējās ietekmes. Skeptiķi, dodiet savas idejas. Nespēju izdomāt nevienu nopietnu argumentu, kas noliegtu, ka internets nav reāli eksistējoša paralēla pasaule.

Mums šeit ir viss, sākot no skolām, veikaliem un īpašumiem, līdz pat citiem cilvēkiem, slimībām un kariem. Mēs radijām savu paralēlo pasauli, lai kopētu to un atkārtotu savas kļūdas vēlreiz. Un mēs turpinam to attīstīt un piesārņot tā pat kā piesārņojām esošo fizisko. Cilvēkam jau tagad fiziskais veidols paliek maznozīmīgs, jo savas garīgās vēlmes un nepieciešamības var izpildīt viegli un ērti arī tā pat. Galvenais ir saslēgties ar visu pasauli kopīgā tīklā. Tas viss sākās ar čatošanu universitātē un beidzās ar pasauli, ko varam izbaudīt ar visām maņām un emocionālajām izpausmēm. Ja nākotnē tiks atklāti veidi, kā cilvēki var eksistēt bez fiziska ķermeņa, tikai saprāta līmenī, tad internets būs kā atskats uz kādreizējo paradīzes dārzu. Bet iespējams tieši uz turieni mēs pārcelsimies, kur varam dzīvot mūžīgi un neierobežotā daudzumā? Un tagadējie Noliferi* pārvērtīsies par nākotnes Ādamiem un Ievām.. Enter

* Noliferi – no angļu valodas No life – bez dzīves, parasti attiecina uz cilvēkiem, kas dzīvo MMO spēlēs un bieži vien ignorē fisiko pasauli. Vairākkārt ir bijuši gadijumi, kad cilvēki mirst no pārāk ilgas spēļu spēlēšanas, aizmirstot par fiziskajām nepieciešamībām, lai izdzīvotu.

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: