Interneta-cilvēks

25 jūnija, 2007

Pagalmu spoks

Filed under: Izrakteņi,Mistika — Jēzus @ 12:05 pm

070621_ghost_vid_02.jpgSanta fe, Ņūmeksikā, visu pagājušo nedēļu, mirdzošs objekts, kas parādījās daudzos videoierakstos, kļuva par starptaustisku zvaigzni. Tas tika iemūžināts pagalma novērošanas kamerās 15. Jūnijā.

Kad spoka video nonāca YouTubā, tas tika apskatīts vairāk kā 75 tūkstošus reižu un tas kļuva par starptaustisku stāstu no lokālas leģendas.

Par objektu klīda vairākas leģendas: Daži apgalvo, ka materiālā redzams nogalināta vīrieša spoks. Citi apgalvo, ka video spīdums iespējams ir no atspīdums no pretī braucošas mašīnas, kāds zirneklis vai cita pavisam parasta radība.

Vietējā Santa Fē avīze palūdza kādu zinātniski paranormālo lietu izmeklētāju izmeklēt šo situāciju. Pēdējos desmit gados viņš ir izmeklējis nekskaitāmi daudz gadijumus par ezeru briesmoņiem, fiziku, spokiem, labības apļiem un citus neizskaidrojamus fenomenus. Šis gadijums noteikti bija neizskaidrojams, tādēļ izmeklētāju tas ieinteresēja.

Pēc pirmās izmeklēšanas dienas, viņš apgāza lielāko daļu teoriju. Bija gandrīz skaidrs ka tā nav izjokošana, jo maz ticams, ka kādsgribētu izveidot izplūdušu spīdošu kleksi pagalma novērošanas kameru video. Tā pat tas nebija atspīdums vai kļūme video uzņēmumā.

Ir redzētu dučiem šādu spoku video, līdzīgi šim. Parasti tie ir vienkārši kameras kļūdas vai kādi kukaiņi objektīva tuvumā. Kvalitāte parasti ir proporcionāli apgriezta ticamībai, ka objekts ir spoks. Jo dīvaināks vai divdomīgāks kleksis, jo lielāka iespējamība, ka tam varētu noticēt.Šādos gadijumos citi izskaidrojumi tiek apgāsti, un kamēr spoks paliek iespējamība, tas bija diezgan neticami vairumā gadijumu.

Gadijumā ar pagalma spoku, nekas netiek fokusēts, un ir grūti noteikt cik tālu ir objekts no kameras. Tas ir neliels objekts netālu no kameras vai tas ir liels objekts tālāk? Loģika skaidro, ka turpat dzīvo cilvēki un viņu būtu pamanijuši lielu spīdošu bumbu, pār pagalmu. Tātad ticamāk tas ir neliels objekts un tuvāk kamerai, taču kas?

Lai noskaidrotu, izmeklētājs devās uz pagalmu lai pārbaudītu divus iespējamos risinājumus – lidojošs augs vai insekts. Pirmais tika izmēģināts kokvilnas vilna gaisā un tā izskatījās diezgan līdzīga “spokam”. Kokvilnas koka vilnas gabals veidoja apaļu objektu, taču tas nespīdēja un nepārvietojās kā tas redzams video.

Otrais variants bija kukainis. Vai zirneklis vai insekts varētu radīt šādu effektu? Tas bija viens no pamata izskaidrojumiem, taču citi apgalvoja ka spīdošs objekts nevarētu būt kukainis. Izmeklētāji secināja, ka spīdums ir vienkārši atspīdums, taču nebija skaidrs ko redzēja kamera.

Izmeklētājs ieradās 7 no rīta notikuma vietā un pie kameras objektīva novietoja mārītes un citus kukaiņus. Viņš nogaidija laiku kamēr kukaiņi sāks pārvietoties un vēlāk atgriezās pēc ieraksta. Kamēr lielākā daļa kukaiņu bija pārāk lieli un melni, lai līdzinātos spokam – 7.26 atklājās kas neparasts. Spoks parādijās video.

Izmantojot kukaiņu izmeklētājs dublicēja video ar spoku. Visi piekrita, ka video ir identisks iepriekš uzfilmētajam spokam tai skaitā izmērs, izskats un pārvietošanās.

Mistērija bija atrisināta. Spoks bija vienkārši kukainis. Lai gan precīza kukaiņa suga nav noteikta, taču youtube zvaigzne ir atrasta. Kukaiņa izskaidrojums atbilst. Objekts vizuāli izskatijās, ka tas iet nevis slīd uz priekšu, tas ir izplūdis jo atrodas tuvu kameras lēcai, un tas spīd, jo rīta gaisma uz to spīd no zema leņķa.

Izmeklētājs – Benjamin Radford. Live science slejas autors, vairāku grāmatu autors par paranormālām fiziskām parādībām.

11 komentāri »

 1. Pilnīgas muļķības, ka tas ir kukainis! Noskatoties šo video – nācās secināt, ka tas: vai nu tiešām ir “neparasta parādība” (katrā ziņā – ne kukainis vai kas tamlīdzīgs. Vai arī kārtējais “bulšits”, ko kāds ir pamanījies uzmontēt. Kas te teicas par to kvalitāti un ticamības momentu? 🙂

  Komentārs no guntisdk — 25 jūnija, 2007 @ 4:05 pm | Atbildēt

 2. bet tas objekts zem sevis met ēnu… 🙂 apmēram 50cm augstumā viņš lido

  Komentārs no matiss — 26 jūnija, 2007 @ 7:27 am | Atbildēt

 3. Tas varbūt ir sauleszaķītis ko kāds ieraksta laikā laiž!

  Komentārs no Es — 8 decembr, 2007 @ 7:19 pm | Atbildēt

 4. Tas ir mazinjsh lodveida zibeniitis.

  Komentārs no Ugis — 27 februāris, 2008 @ 7:35 am | Atbildēt

 5. es domaju ka tas bija spoks jo vins bija ka palags bet vareja redzet seju tas ir spoks es ticu spokiem

  Komentārs no _______ — 11 jūnija, 2008 @ 2:10 pm | Atbildēt

 6. Gruti noticet ka tas varetu but kas pardabisks,ieprieks lasiju ka tas ,,objekts,, met enu un ieskatijos-tiesam.Bet cik zinu gari,spoki,gljuki,saucat ka gribat enu vai ko tamlidzigu nedara,lai tas paliek katra pasa zinja.Bet lai mani parliecinatu vajadzetu ko vairak ka par so ierakstu!

  Komentārs no kukainis — 26 jūnija, 2008 @ 2:05 am | Atbildēt

 7. man šķita tas bij zirneklis bet balts!!!!?????

  Komentārs no bawesrdt — 12 augusta, 2008 @ 6:21 pm | Atbildēt

 8. Tas ir parasts lēcējzirneklis, zirneklis, kurš nevij tīklus, bet pats meklē medījumu, tam piezogoties. To var atpazīt pēc viņa saraustītās, taustošās gaitas. Vasarā šādi kukainīši bariem klīst apkārt, meklējot medījumu. Ļoti interesants kukainis. Viens tāds rudens pusē apdzīvoja manu datorgaldu, bieži vakaros nāca sildīties galda lampas gaismā.

  Komentārs no berserk — 6 decembr, 2008 @ 9:32 pm | Atbildēt

 9. Vai maz tas ir īsts video? Paņemta vnk kkāda amēba vai tamlīdzīgs kukainis, kas miglains, lēni pa kadriem (jo video neizskatās īsts vispār), ne filmēts, kustināti divi objekti – ēna un objekts. Neticu, ka tas ir spoks.

  Komentārs no Tuntulis — 18 jūnija, 2009 @ 9:10 am | Atbildēt

 10. tas ir parasts saules zakis

  Komentārs no sdfgjk — 21 augusta, 2010 @ 7:02 pm | Atbildēt

 11. tas laikam ir vienkarsi uztaisits

  Komentārs no Signe Amanda Moroza. — 11 februāris, 2011 @ 7:59 pm | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: